Archiwum 2016 - 23. Przystanek Olecko

>> 23. Przystanek Olecko
„Przystanek Olecko” to nazwa cyklu spotkań artystycznych, ekologicznych, rekreacyjnych i integracyjnych organizowanych od 1994 roku latem w Olecku. „Przystanek Olecko” jest miejscem wielopokoleniowego, dynamicznego spotkania bardzo różnych wiekiem, wykształceniem, zawodem i mentalnością ludzi.
„Przystanek Olecko” jest festiwalem, gdzie każdy może znaleźć właściwą dla siebie formę aktywności, ma szansę na poszerzanie własnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, przyrodę, przestrzeń. Wszystko to odbywa
się w miejscu, które nie pozostawia żadnych wątpliwości, że jest poezją, że się jest w miejscu poezji, że „Dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba”.
W roku 2016 "Przystanek Olecko" zaplanowano na 22-23 lipca.
PROGRAM
22 lipca
14:00 - zabawy dla dzieci
17:00 - wernisaż wystawy Pablo Picasso - "Grafika nieokiełznana"
19:30 – VIDEO
21:30 – GRUBSON
23:00 – ØRGANEK
23 lipca
14:00 - zabawy dla dzieci
19:30 – MJUT
21:30 – BIG DAY
23:00 – WILKI

>> 22 lipca, godz. 19:30 - VIDEO
VIDEO - zespół muzyczny grający muzykę pop-rock założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz.
7 lutego 2015 roku podczas VI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” zespół odebrał nagrodę w kategorii KULTURA za wsparcie dla osób niesłyszących. Zespół dostrzegł problem społeczny osób niesłyszących związany z dostępem do kultury, dlatego wraz z grupą Młodzi Migają Muzykę nagrali teledysk do utworu „Dobrze, że jesteś”. Utwór zapowiadał trzeci album studyjny muzyków zatytułowany Doskonale wszystko jedno. Pozostałymi singlami z płyty zostały utwory „Kryzysowy” (nagrany z gościnnym udziałem Jana Borysewicza), „Wszystko jedno” oraz „Ktoś nowy”. W teledysku do tego ostatniego pokazane zostało wesele pary homoseksualnej.
Obecny skład zespołu
Wojciech „Zee Zee Woo” Łuszczykiewicz – wokal, gitara
Daniel „Daniel Love” Tyszkiewicz – gitara, keyboard
Marek „Kisiel” Kisieliński – gitara, keyboard
Bartek „Budyń” Szymański – gitara
Piotr „Funky Koval” Kowalewski – gitara basowa
Paweł Stępień – perkusja

>> 22 lipca, godz. 21:30 - GrubSon
GrubSon - właściwie Tomasz Iwanca (ur. 28 stycznia 1986 w Rybniku) – raper i producent muzyczny. GrubSon jest osobą, obok której nie można przejść obojętnie: jego charakterystyczny głos, flow, muzyka oraz przekaz trafiają do coraz szerszego grona odbiorców.
Przygoda GrubSona z hip-hopem zaczęła się już na początku lat 90.
Zainteresowanie nowym nurtem muzycznym zaszczepił w nim jego brat Hudy, który w tamtym okresie zajmował się promowaniem kultury hip-hopowej w rodzinnym mieście, Rybniku. GrubSon sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 w grupie zwanej „Po 3-na różnica" (Twórca, Max, Rav).
4 marca 2015 r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego „Holizm". „Holizm” został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i recenzentów. Jego produkcją zajęli się Grubson i DJ BRK a wspomogli ich Amateus i Snake. Płytę promują 4 single („Złota Kula", „Sanepid", „Jedna z planet" oraz najnowsza „Dżungla"). Teledysk do utworu „Złota kula" został nominowany przez Eska Music Awards w kategorii Najlepsze wideo roku. Wszystkie 4 klipy łącznie mają na liczniku ponad kilka milionów wyświetleń.

>> 22 lipca, godz. 23:00 - ORGANEK
ØRGANEK - zespół muzyki alternatywnej założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. To trio, które zostało wyłonione z toruńskiej grupy Sofa, stylistycznie inne, grające rock alternatywny.
Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.
Szef wytwórni produkującej debiutancki album zespołu ØRGANEK sam został oczarowany ich muzyką: „Raz na 2-3 lata trafiamy w totka, łapiemy szczęście i odkrywamy talent, który wywraca wszystko do góry nogami. To się stało parę tygodni temu. Energia, emocje, maksymalny stan zakochania, fascynacji i uzależnienia od dźwięków i słów. Absolutny kosmos.”

>> 23 lipca, godz. 19:30 - MJUT
Trójmiejski MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance "minimax pl 4". Kolejnym dużym krokiem było nagranie pierwszej płyty – „Akcja ratowania ślimaków” (2011) przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Płyta spotkała się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków. MJUT zagościł również na jubileuszowym wydawnictwie zespołu happysad „Zadyszka” (2011), na które przygotował autorską wersję piosenki „Łydka”.
Druga album zespołu zatytułowany „9” ukazuje się niemal 5 lat po debiucie. Młodzi eksperymentatorzy, których znakiem szczególnym były gitarowe pejzaże urozmaicane wysmakowaną elektroniką, dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Nowe piosenki to przede wszystkim świadomy wybór melodii i lekkości. To szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje. Tę zmianę doskonale ilustruje singiel „Wszyscy ludzie i ja”, którym MJUT udowadnia, że nie obawia się zgrabnych refrenów i doskonale odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej.
Skład zespołu:
Patryk Kienast - śpiew, gitara, klawisze
Marcin Świątek - gitara
Marcin „Kejsi” Blicharz - gitara basowa
Przemek Kędzierski - perkusja