Archiwum 2009 - Kalendarz wydarzeń 2009 - maj 2009
1-3 maja - Olecka Majówka"
1 maja
godz. 12:00, sala kina "Mazur"
Finał Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Gratka dla nastolatka."
Zobacz wyniki kwalifikacji do finałów ...
2 maja
godz. 12:00 - 18.00, zaplecze ośrodka kultury
Malowanie graffiti przez młodzież z grupy artystów WTK z Warszawy oraz Puzona i Apena z Ełku. Oprawę muzyczną przygotuje dj Kodobeast z Suwałk, a taneczną zapewni: grupa b-boy Knockout Gang z Olsztyna oraz grupa break dance z Olecka.
godz. 22:00, klub "Cooltura"
Koncert zespołu hip-hopowego "Dla siebie i dla swoich" zorganizowany z okazji 10-lecia istnienia zespołu na scenie muzycznej. Dodatkowo zagra Littera z Warszawy (LSM) oraz PMO (Domun) z Suwałk. Imprezę rozkręci również mieszkaniec Suwałk dj Kruk. Wstęp - 10 zł.
3 maja
godz. 14:00, sala kina "Mazur"
bajka - "Don Chichot", bilet - 3 zł
godz. 16:00, sala kina "Mazur"
bajka - "Król Maciuś I", bilet - 3 zł
5 maja - spotkanie organizacyjne dot. projektu dla kobiet "Być kobietą to brzmi dumnie"
godz. 16:00, sala AGT (wejście od ul. Partyzantów)
Informacja o projekcie pt. "Być kobietą to brzmi dumnie. Wspieranie rozwoju dziewcząt mieszkających w gminie Olecko".
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
PROJEKTODAWCA i REALIZATOR: Usługi Psychologiczne – Maciej Śnieżyński
telefon kontaktowy: 502 232 099
PARTNERZY: Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku, Gmina Olecko
1. ADRESACI: W projekcie zajęcia obejmą 30 uczennic szkół ponadpodstawowych w wieku 15-19lat z gminy Olecko. Ze względu na ważny etap dorastania dziewczęta otrzymają wyjątkowe i wartościowe zajęcia, które pomogą im w zmaganiu się z trudnym okresem jakim jest dojrzewanie.
2. ZAJĘCIA:
A) Warsztaty WenDo. WenDo wymyślono około 30 lat temu w Kanadzie. WenDo znaczy "Droga Kobiet". Warsztaty wzmacniają pewność siebie i poczucie własnej wartości, uczą zachowań asertywnych, pomagają przełamać różne obawy związane z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej. WenDo uczy jak przeciwstawiać się złej presji ze strony innych. Jest to m.in. metoda przeciwdziałania przemocy, uczy jak nie dopuścić do agresji własnej i cudzej.
PROWADZĄCA: Joanna Piotrowska - trenerka WenDo, szefowa Fundacji Feminoteka, twórczyni pierwszej w Europie Środkowo-Wschodniej internetowej księgarni kobiecej Feminoteka. Członkini Porozumienia Kobiet 8. Marca. Felietonistka wielu pism ogólnopolskich, m.in. Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, portali internetowych. W każdą niedzielę o północy w radiu TOK FM prowadzi audycję "Lepiej późno niż wcale".
B) Warsztat archiwalno-teatralno-muzyczny. Warsztaty te służą wzmocnieniu więzi między kolejnymi pokoleniami kobiet i docenieniu wartości mam i babć. Dziewczęta na podstawie opowieści mam i babć stworzą wspólny spektakl. Przewidziane są zajęcia:
1)teatralne (budowanie scenariusza, ćwiczenia aktorskie, ruchowe, improwizacja)
2)muzyczne (ćwiczenia głosowe, muzyczno-rytmiczne, gra na prostych instrumentach)
3)scenograficzne.
Premiera spektaklu w ramach Przystanku Olecko - lipiec 2009. Wszystkie zajęcia będą się odbywały w ROK "MG" w Olecku.
PROWADZĄCY: Anna Wojtecka (adeptka Poznańskiej ASP) oraz Aga i Maciej Śnieżyńscy.
7 maja - koncert muzyki klasycznej
godz. 9:00-13:00, sala kina "Mazur"
Koncert rekrutacyjny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. I.J. Paderewskiego w Olecku.
8 maja - edukacja filmowa
godz. 8:00, sala kina "Mazur" (dla uczniów szkół podstawowych)
godz. 11:00, sala kina "Mazur" (dla uczniów szkół gimnazjalnych.
9 maja - koncert piosenki francuskiej "Brel raz jeszcze"
godz. 20.00, sala kina „Mazur”
Cena biletu - 15 zł
„BREL UNE FOIS ENCORE” /Brel raz jeszcze/ - prezentacja piosenek
i listów do żony J.Brela
Wykonawca: YAN ZBIEGIEL
Reżyseria: KRYSTYNA JANDA
Koncert otrzymał „GRAND PRIX DU FESTIVAL INTERNATIONALE" de Colombe – Francja oraz „Główną Nagrodę Festiwalu Aktorskiego” w teatrze „Rampa” w Warszawie.
Janusz Zbiegiel – piosenkarz, aktor polski, związany jest z teatrami we Francji, Niemczech oraz z krakowskim Teatrem Piosenki Francuskiej.
W 1989 roku wyjeżdża do Paryża i trafia do „Conserwatoire Mobel” - w którym spędza kilka miesięcy, uczestniczy w targach MIDEM w Cannes, nagrywa płytę i bierze udział w koncertach promocyjnych.
Największą i najgłębszą fascynacją, którą zaszczepiła Januszowi Alice Dona, właścicielka „Conserwatoire Mobel” w Paryżu, pozostało do dziś zauroczenie osobowością i twórczością Brela.
Tak powstał spektakl: „Brel raz jeszcze” - monodram śpiewany, sztandarowa pozycja „Krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej”. Spektakl śpiewany w języku francuskim, wsparty listami Brela do jego żony, cieszący się zasłużoną popularnością u widzów, oraz znakomitymi recenzjami, zarówno w prasie polskiej, jak i zagranicznej.