Przystanek Olecko - 21. Przystanek Olecko

>> Myslovitz dołącza do Przystankowego składu!
W przyszłym roku zespół Myslovitz będzie obchodził 20 urodziny.
Ich historia to trzymający w napięciu scenariusz filmowy: z zaskakującymi zwrotami akcji, mnóstwem sukcesów, odrobiną melancholii, charyzmatycznymi bohaterami, ale przede wszystkim - świetną ścieżką dźwiękową.
W 2013 roku Myslovitz nagrał kolejną płytę pt. "1.577", która została doceniona przez recenzentów i publiczność. Największą aprobatę zyskał utwór "Telefon", a teledysk do niego został uznany za najlepszy w karierze zespołu. Autorom obrazu udało się uchwycić chwile, gesty, spojrzenia - detale, które w każdej relacji są najważniejsze i które poprzez swoją subtelność najczęściej nam umykają. Powstał dokument o miłości, o sile drobnych zdarzeń, o niuansach mocnego uczucia.
I właśnie umiejętność przekazania odczuć i myśli w skondensownej formie piosenki, w sposób, który sprawia, że słuchacze utożsamiają się z nimi i cytatami z tych utworów opisują swoje życie - to charakterystyczna i zarazem unikalna cecha zespołu.
Ich koncerty to moc emocji i dźwięków. Dwa lata temu do zespołu dołączył wokalista Michał Kowalonek i chociaż początkowo nie obeszło się bez kontrowersji, co jest zupełnie zrozumiałe, to teraz większość fanów uważa, że Michał wniósł do zespołu dużo pozytywnej energii i nie wyobrażają się składu bez niego.

>> HEY HEY HEY
Zespół, którego nie trzeba przedstawiać. Jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce. HEY od ponad 20 lat utrzymuje się na szczytach popularności, cały czas rozwijając się artystycznie. Charyzmatyczna wokalistka zespołu Katarzyna Nosowska, uważana za najlepszą tekściarkę swojego pokolenia wraz z zespołem zostali wyróżnieni 17 Fryderykami i niezliczoną ilością innych nagród. Wszystkie 10 płyt studyjnych, które wydali uzyskały status platynowych. Oprócz wielkich przebojów takich jak: "Teksański", "Moja i Twoja nadzieja","Mimo wszystko" czy "[sic!]" jednym z największych sukcesów zespołu było DVD koncertowe wydane pod szyldem MTV Unplugged. Ostatnia wydana w 2012 roku płyta HEY "Do rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" została okrzyknięta najbardziej pozytywną płytą Hey’a.

>> Legendarny SZTYWNY PAL AZJI
Historia tego zespołu sięga połowy lat 80., kiedy to w sierpniu 1986 roku publiczność jarocińskiego festiwalu dała się ponieść rytmom piosenki "Nasze reggae" z nośnymi słowami refrenu: "Nie wolno wznosić się za wysoko". Piosenka stała się jednym z hymnów imprezy i przy okazji pokolenia, a SZTYWNY PAL AZJI na dobre zaistniał w zbiorowej świadomości słuchaczy Trójki i Rozgłośni Harcerskiej. Wydana rok później płyta "Europa i Azja" oprócz znanej już pieśni zawierała i inne hity: "Wieża radości, wieża samotności", "Spotkanie z..."("Nie gniewaj się na mnie Polsko..."), "Kurort" ("Zakopana, Zakopane, słońce, góry i górale"), czy też "Nieprzemakalni" i "Póki młodość w nas". Piosenki zespołu i sam zespół zaistniał w filmie "Sara" Macieja Ślesickiego, a w latach 90. zbiór hitów zespołu zasila "Kolor czerwony" ("to było łoże w kolorze czerwonym").
Na koncertach zespół prezentuje wszystkie ważne przeboje z dawnych lat oraz kilka pochodzących z najnowszego albumu "Fiss pink" (premiera w maju 2012). Koncert SZTYWNEGO PALA AZJI to wspaniała uczta kulturalna i dawka energii dla zgromadzonej publiczności.
W 7. Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki (2 maja 2014) „Wieża radości wieża samotności” zajęła 1. miejsce dzięki głosom radiosłuchaczy, detronizując utwór Czesława Niemena. Wcześniej – w roku 2013 było to miejsce 6., a w 2012 4.
Aktualny skład: Jarosław Kisiński, Zbigniew Ciaputa, Bartek Szymoniak, Wojciech Wołyniak, Krystian Różycki

>> Olecki akcent Przystanku - Legarytmy
Zespół na wskroś olecki. Pięciu utalentowanych muzyków: Dominik Gałązka (saksofon tenorowy), Michał Bućwiński (saksofon altowy), Maciej Śnieżyński (gitara elektryczna), Krzysztof Pęcak (gitara basowa) i Wojciech Nowel (perkusja), uraczy nas jazzowo-rockowymi brzmieniami zabarwionymi funkiem, muzyką etniczną i dużą dawką improwizacji. Laureaci ełckiej Epki występowali już jako support przed takimi gwiazdami jak Tomasz Stańko czy Mela Koteluk. Z niecierpliwością czekamy na ich występ na dużej scenie!

>> Vavamuffin zagra 18 lipca!
Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego "raggamuffin" oznaczającego styl śpiewania, nawijania i "Vava" czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje w których występuje tudzież występował dany delikwent:
- Gorg (Transmisja) - odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]
- Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) - odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]
- Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) - zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]
- Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) - gitary jak ta lala. [git]
- Patison (Marika & Spokoarmia) - Klawisze
- Emilli Jones (James Ashen) - niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]
- Jahcob Junior (Magara, James Ashen) - stukoty, rytmizacje , produkcja (drums, perc.)
- Dubbist - drapanie, odgłosy (scratch, sampler)
- Barton - pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)
Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów... i znów... i znów :)
Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydał już siedem płyt.