Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Przystanek Olecko - 22. Przystanek Olecko - 18 lipca

Warsztaty Przystanek Jezioro

18.07.2015r. (sobota), godz.11:00
Miejsce: Plac Wolności
Instalacje Recykling-Now – warsztaty plastyczne - tworzenie festiwalowej rzeźby z materiałów z odzysku
Jeśli masz niepotrzebne kartony, butelki, sznurki i inne materiały,
z których możemy stworzyć festiwalową RZEŹBĘ – przynieś i twórz!!!
To będzie wspaniała eko-pamiątka!!!

18.07.2015r. (sobota), godz.13:30
Miejsce: teren PTTK
„Indiańskie klimaty” – zapraszamy do zabawy, nauki i relaksu w stylu indiańskim:
- warsztaty plastyczne – nauka wzornictwa indiańskiego
- ”Indiański dom” – tworzenie konstrukcji mini-wigwam
- indiańskie legendy
Strefa sztuki - wystawa prac rękodzieła lokalnych artystów

Zobacz fotografie...

Janusz Panasewicz

>> Janusz Panasewicz

godz. 19:30, Plac Wolności
Ukończył szkołę podstawową w Olecku, a w 1975 zdał maturę w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, gdzie był również uczniem średniej szkoły muzycznej. Jeszcze w trakcie nauki w liceum w 1973 roku zajął VI miejsce na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Po maturze Janusz podjął pracę w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku. W 1979 roku nawiązał współpracę z zespołem Ogród Wyobraźni. Następnie, podczas odbywania służby wojskowej, śpiewał w zespole wojskowym Desant. Po okresie protestów i odmowy śpiewania na festiwalu został karnie przeniesiony do jednostki wojskowej czołgowej w Sanoku. Podczas trwania służby, dzięki Andrzejowi Mogielnickiemu (z którego przyszłą żoną śpiewał w zespole Desant), trafił do zespołu Lady Pank (1982 r.). Wcześniej wokalistą Lady Pank był Jan Borysewicz.
Jest również autorem tekstów piosenek na kilku płytach Lady Pank, w tym słów do takich utworów jak: „Młode orły”, „Nie chcę litości”, „Na granicy”, „Znowu pada deszcz”, „Słońcem opętani”, „Heroina” czy „Do Moniki L.” kompozycji stanowiącej ilustrację muzyczną do filmu Ajlawju w reżyserii Marka Koterskiego.
Poza Lady Pank występował i nagrywał m.in. z: Krystyną Prońko („Firma ja i ty”), Piotrem Zanderem („Brzydkie dzieci”, „Neapolitano”), Robertem Gawlińskim („Choćby nie wiem co”)[5] i Perfectem (koncertowe „Niewiele ci mogę dać”).
16 lipca 2008 roku miała miejsce na antenie RMF FM premiera pierwszego singla Panasewicza – „Po co słowa”. 19 września 2008 roku miała miejsce premiera pierwszej solowej płyty artysty: Panasewicz.
27 marca 2009 otrzymał tytuł „zasłużony dla miasta Olecka”. W 2011 roku Panasewicz wziął udział w nagraniu utworu „Mazurski cud” powstałego w ramach akcji „Mazury Cud Natury”, promującego region Mazur.
3 marca 2012 - wziął udział w drugiej edycji programu Bitwa na głosy. Zajął 4. miejsce, odpadając w 7. odcinku. 25 marca 2014 - wydał drugi solowy album o nazwie Fotografie.
[http://pl.wikipedia.org/]

Zobacz fotografie...

Kazik & Kwartet Proforma

>> Kazik & Kwartet Proforma

godz. 21:00, Plac Wolności
Jedyny pięcioosobowy Kwartet w Polsce, a być może na świecie, obecnie koncentruje się przede wszystkim na własnych piosenkach, jednak od samego początku działalności ma w repertuarze własne opracowania utworów Jacka Kaczmarskiego, tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz wszystkich piosenek Stanisława Staszewskiego. Zespół wykonuje też utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza.
Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, mandolina, różne instrumenty perkusyjne, oraz od 2012 roku perkusja. W działalności autorskiej zespół tworzy muzykę do wierszy m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.
Podczas swojej już ponad 13-letniej działalności Kwartet zagrał ponad 600 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina).
Skład:
Kazik Staszewski - śpiew
Przemysław Lembicz - gitara, śpiew
Piotr Lembicz - gitary
Wojciech Strzelecki - kontrabas, gitara basowa, śpiew
Marcin Żmuda - instrument klawiszowe, śpiew
Marek Wawrzyniak - perkusja

Zobacz fotografie...

DAAB

>> DAAB

godz. 23:00, Plac Wolności
Zespół grający muzykę reggae, który powstał pod koniec 1982 roku. Występował pod hasłem „Daab – muzyka serc”. Nazwa formacji to pierwsze litery imion jej założycieli, z drobną zmianą, gdzie „P” zamienione zostało na „B”.
W dziesiątą rocznicę powstania grupy Daab wydany został album kompilacyjny "To co najlepsze z dziesięciu lat" (1983-93) (1993). Wszystkie umieszczone na nim piosenki muzycy nagrali ponownie. Swój jubileusz zespół uczcił także serią koncertów, z których największe odbyły się na festiwalu w Węgorzewie (1993) oraz Rock Famie w Świnoujściu. Zespół ciągle prowadzi regularną działalność koncertową, ale już rzadziej występuje na większych scenach.
1 sierpnia 2008 zespół wystąpił na przystanku Woodstock. 14 sierpnia 2008 roku Daab wystąpił na Ostróda Reggae Festiwal, obchodząc tam 25-lecie swojej działalności.
Skład obecny
Andrzej Zeńczewski
Artur Miłoszewski
Dariusz Gierszewski
Grzegorz Rytka
Piotr Korzeniowski
Jacek Wojcieszuk.
[https://pl.wikipedia.org/]

Zobacz fotografie...

Muzyka Sfer

>> Muzyka Sfer

godz. 23:55, Plaża Miejska (Skocznia)
Muzyka Sfer to wyjątkowa kombinacja brzmienia gongów i mis dźwiękowych (nazywanych tybetańskimi) z muzyką elektroniczną; to połączenie jednych z najstarszych instrumentów naszej cywilizacji ze współczesnymi, takimi jak m.in. syntezatory czy gitara elektryczna. Stylistycznie dotyka takich gatunków, jak: ambient, muzyka neoklasyczna, alternatywna, eksperymentalna. W zależności od miejsca, wydarzenie może odbyć się w przestrzeni zamkniętej lub w plenerze, bądź też wpisać się w kontekst przestrzeni (site-specific).
Oprawiony w malarskie, wyreżyserowane światło, koncert staje się niezwykłą muzyczną podróżą. "Nie sposób jednak w kilku słowach oddać doznań, wrażeń, magii, jakie towarzyszyły temu wyjątkowemu koncertowi. Napisać, że muzyka przywoływała skojarzenia z nastrojowymi utworami Hansa Zimmera lub też spokojnymi kompozycjami Jean-Michel Jarre'a to za mało. Całości wydarzenia towarzyszyło zaś przepiękne światło(...)"
Źródło: http://www.muzykasfer.eu
Zdjęcie: Patryk Słotwiński. Patart - Dobra Fotografia

galeria