Archiwum 2010 - kalendarz wydarzeń 2010 - marzec 2010
11 marca - edukacja taneczna
godz. 10.00, sala baletowa
Zajęcia przygotowujące młodzież z Zespołu Szkoł Licealnych Zawodowych do krótkich układów tanecznych i zaprezentowania ich przed innymi uczestnikami.
12-13 marca - VIII Olecki Przegląd Otwartych Filmów
godz. 19.00, sala kina "Mazur"
Film animowany dla dorosłych
Prowadzenie - Piotr Wojciechowski (www.catmood.tv)
PROGRAM
12 marca (piątek)
"Arka" (7'), reż. Grzegorz Jonkajtys (2007)
Krótkometrażowy film animowany to wspólny projekt Grzegorza Jonkajtysa (reżyser, producent) oraz Marcina Kobyleckiego (producent), którego akcja toczy się w świecie zdziesiątkowanym przez zarazę. Resztki zbiorowości ludzkiej w ogromnych tankowcach podążaj w poszukiwaniu krainy wolnej od zarazy. Przewodzi im mężczyzna. Jednak sam stając się nosicielem śmiertelnej choroby nie jest świadom prawdziwej istoty wirusa...
"Mantis" (6'), reż. Grzegorz Jonkajtys (2002)
Opowieść o odwiecznym pragnieniu stworzenia życia. To historia o samotności, o poszukiwaniu bliskiej istoty.
"Laska" (6'), reż. Michał Socha (2008)
Humorystyczna, damsko-męska historia „z życia wzięta”. Zdarzenie w krzywym zwierciadle opisujące stan zauroczenia i jego konsekwencje.
Spotkanie z mężczyzną, zabawa, tańce, akt miłosny.
"Moloch" (7'), reż. Marcin Pazera (2006)
Przemysłowy kombinat, niegdyś pełen splendoru, dziś mechaniczna przestrzeń, przenikliwa, zimna. W tym zdegenerowanym i zapomnianym przez samego Stwórcę świecie władzę sprawuje Moloch, wyrodna maszyna,która co pewien czas budzi się z letargu, aby wywołać najgorsze, ludzkie instynkty...
Wielka ucieczka (7'), reż. Damian Nenow (2006)
Słonko jest przeciętniakiem, kolesiem, który zarabia występując codziennie w prognozie pogody. Nic wielkiego, innymi słowy robi za scenografię. I tak codziennie, od paru lat. Pewnego razu postanawia wyrwać się z szarej rzeczywistości. Zaczyna się ucieczka...
"Drzazga" (17'), reż. Wojciech Wawszczyk (2008)
Historia drewnianej ławki z parku, która zakochuje się bez wzajemności w dziewczynie. Tylko ona zdaje się dostrzegać w ławce coś więcej niż przypadkowy przedmiot. Ławka z kolei żyje w błędzie myśląc, że ich „romans” kwitnie.
"Persepolis" (95'), reż. Marjane Satrapi i Vincent Paronnaud (2007)
Gorzka, ale zarazem wzruszająca opowieść o dorastaniu i dojrzewaniu w Teheranie, w czasach wybuchu rewolucji islamskiej.
13 marca (sobota)
"Katedra" (7'), Tomasz Bagiński (2002)
Opowieść o pielgrzymie, który przybywa do Katedry położonej na skraju znanego świata. Pragnie odpowiedzi. Znajduje spokój.
"Kinematograf" (12'), reż. Tomasz Bagiński (2009)
Francis, skromny miejski urzędnik i wynalazca samouk miał – wydawałoby się – wszystko. Wielki dom w małym mieście, dużo wolnego czasu i kochającą żonę. Niestety miał też obsesję na punkcie wynalazków. Najnowszy wynalazek Francisa miał być rewolucją. Miał zmienić świat,
rozpocząć nową epokę. Francis był perfekcjonistą więc cyzelował każdy jego element, każdy detal z precyzją spotykaną tylko u geniuszy i szaleńców. Nazwał swój wynalazek kinematografem. Francis, wierzył, że kiedy ukończy pracę będzie szczęśliwy. Zapomniał tylko, że żadne szczęście nie trwa wiecznie.
"Sztuka spadania" (6'), reż. Tomasz Bagiński (2005)
Atol. Zapomniana baza wojskowa gdzieś na Pacyfiku. Wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistością. Tam, w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa.
"Lekcja nieskończoności"(15'), reż. Jakub Jabłoński, Bartłomiej Kik (2008)
Surrealistyczna podróż kosmicznego rozbitka. Zagubione kapsuły ratunkowe, odległa planeta i bliskie spotkanie z intrygującym Obcym. Kobieta i jej kompan robocik, badają tajemnice planety. Czas i przestrzeń płatają im przeróżne figle.
"Walc z Baschirem" (90'), reż. Ari Folman (2009)
Pewnego wieczoru w barze stary znajomy opowiada reżyserowi Ari'emu o powracającym koszmarze. Każdej nocy śni mu się, że jest ścigany przez 26
psów, zawsze przez tą samą ilość. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że ma to związek z misją izraelskiej armii, w której brali udział, podczas
pierwszej wojny domowej w Libanie...
Bilet na jeden film - 5 zł
Karnet na dwa dni - 20 zł
12 marca - konkurs recytatorski
godz. 9.30, sala Teatru AGT
Regionalny konkurs recytatorski "Poeci Pogranicza, Mazur, Warmii i Suwalszczyzny" organizowany przez Gimnazjum nr 2 w Olecku i Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych.
Wstęp wolny.
13 marca - warsztaty animacji kulturalnej
godz. 8.00-13.00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa
- warsztaty animacji kulturalnej - kontynuacja
15 marca - edukacja filmowa
godz. 8.30, sala kina „Mazur” - edukacja filmowa dla szkół podstawowych -film pt.: „Harry Potter i Książę Półkrwi”
godz. 12.00, sala kina „Mazur” - edukacja filmowa dla gimnazjów - film pt.: "Rytm to jest to".
Podczas zajęć odbędzie się wykład poświęcony gatunkowi filmowemu. Edukację poprowadzi Anna Olczyk-Grabowska.