Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2012 - kalendarz wydarzeń 2012 - kwiecień 2012

20 kwietnia - Wernisaż wystawy obrazów Ewy Letki

>> 20 kwietnia - Wernisaż wystawy obrazów Ewy Letki

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa

Wszechstronna. Tak bez wątpienia można określić Ewę Letki. Artystka zajmuje się projektowaniem graficznym, tworzeniem scenografii, patchworków, ilustracji, robieniem na szydełku lal i wełniaczków. Urodziła się w Olsztynie, tam ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych a potem Edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W swoim dorobku artystycznym posiada zarówno wystawy indywidualne jak i zbiorowe. W Olecku zaprezentuje wyszywane obrazy czyli tzw. patchworki. Ta forma sztuki posiada nieskończone możliwości ekspresji, dzięki łączeniu różnych tkanin i barw.

Wstęp bezpłatny
galeria

21 kwietnia - Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES

>> 21 kwietnia - Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES

godz. 17:00, sala kina " Mazur"

Już po raz czwarty fale polskiego krótkiego metrażu zaszumią w głowach polskich i zagranicznych krótko-widzów. Między 12 a 28 kwietnia obdarzony darem multilokacji Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES odwiedzi ponad 30 polskich i kilkanaście zagranicznych miast (m.in. Berlin, Dublin, Helsinki, Londyn, Porto, Praga) zatrzyma się też na dłużej w Poznaniu. W Olecku festiwal zawita 21 kwietnia – godzina 17:00, sala kina „Mazur”, wstęp 10 zł. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Głos Olecka, Radio 5, portal iolecko.com oraz portal kraina jezior.info.

Organizator imprezy – Fundacja Ad Arte – od lat monitoruje wody krótkiego kina, selekcja w 2012 roku przyniosła 212 zgłoszeń! Po burzliwych dyskusjach powstał konkursowy program, w którym znalazło się 10 produkcji: fabuły, animacje, dokumenty, teledyski i eksperymenty.

Wypływamy! Na początek wraz z pewnym neurotycznym chłopakiem upewnimy się, że „Wszystko w porządku” (reż. Filip Lisowski), później zobaczymy dosłowne dzielenie włosa na czworo w modowym „Telogenie” (reż. Alan Kępski), zanurzymy się w świecie snu połączeni z nim „Snepowiną” (reż. Marta Pajek), zobaczymy poruszającą „Rozmowę” (reż. Piotr Sułkowski), pójdziemy na spacer ze staruszkami i „Zwierzęciem bez nogi” (reż. Jakub Drobczyński, Tymon Tykwiński), spróbujemy swoich sił z „Siłaczką” (reż. Aleksander Pawluczuk), zastygniemy na moment z górskim krajobrazem „Isli” (reż. Małgorzata Grygierczyk), pooglądamy hałasujące dźwięki w „Noise” (reż. Przemysław Adamski, Katarzyna Kijek), pojedziemy z trzema siostrami na „Naukę jazdy” (reż. Emi Mazurkiewicz), a na koniec zanurzymy się w ferii barw i rozwiążemy „Krzyżówkę dnia” (reż. Krzysztof Skonieczny).

Widzowie w każdym z festiwalowych miast będą mieli szansę wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10 000 PLN. Ponadto Profesjonalne Jury złożone ze specjalistów w dziedzinie kultury audiowizualnej przyzna specjalną nagrodę Short Waves PRO w wysokości 5 000 PLN. Poznańska część Festiwalu wzbogacona będzie o szereg wydarzeń towarzyszących, przybliżających publiczności różne oblicza krótkiego metrażu.

Wstęp - 10 zł
Program
www.shortwaves.pl


21 kwietnia - filmowe after party

>> 21 kwietnia - filmowe after party

godz. 20:00, Pub Piwnica

Po projekcji filmów festiwalowych zapraszamy na dalszą część filmowych klimatów do Pubu Piwnica w Olecku, gdzie zaprezentujemy krótkie metraże bliskie sercu każdego Olecczanina. Filmy z pierwszych Przystanków Olecko, fragmenty Oleckiej Kroniki Obrazkowej z 2007 roku, wybory Miss Olecka z 1999 roku, wrócimy pamięcią do tych wszystkich wydarzeń i obejrzymy znajome twarze sprzed lat. Oprócz projekcji oleckich wspomnień możemy liczyć również na filmowy-muzyczny klimat oraz dyskusje do białego rana.

24 kwietnia - koncert Filharmonii Narodowej

>> 24 kwietnia - koncert Filharmonii Narodowej

godz. 18:00, sala kina „Mazur”

Muzyczne rozmaitości, kalejdoskop rytmów i melodii – Muzyka od wieków oczarowuje bogactwem barw i nastrojów. Ma więcej kolorów niż tęcza, a jej dźwięki często mocniej oddziałują na słuchacza niż słowa. Potrafi rozbawić, wzruszyć, skłonić do refleksji czy zaprosić do tańca. Może zabrać w podróż dookoła świata lub powieść w obszary nieznane poza granice ludzkiej wyobraźni.

W programie tego koncertu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Niecodzienne zestawienie brzmień skrzypiec, akordeonu i perkusji zapowiada muzykę atrakcyjną i pełną dźwiękowych niespodzianek. Dzieciom pragniemy podarować muzyczny kalejdoskop. Dźwięki niczym kolorowe szkiełka ułożą się w nim w rozmaite rytmy i melodie.

27 kwietnia - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Chomicz i Wojciech Dzieszkiewicza

>> 27 kwietnia - wernisaż wystawy prac Małgorzaty Chomicz i Wojciech Dzieszkiewicza

godz. 18:00, Galeria Hol

Zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy do Galerii w hol kina "Mazur". Tym razem swoje grafiki i rysunki zaprezentuje prof. Małgorzata Chomicz oraz pochodzący z Olecka Wojciech Dzieszkiewicz

Małgorzata Chomicz w roku 1995 zdobyła dyplom z wyróżnieniem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, doktorat w dyscyplinie grafika w 1997 r. na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w 2005 r. habilitację na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2007 roku otrzymała tytuł profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Autorka 31 wystaw indywidualnych (m.in.: w Olsztynie, Gdańsku, Warszawie Krakowie, Wilnie, Rzymie, Norymberdze, Kaposzvar, Asyżu, Perugii, Bańskiej Bystrzycy). Udział w ponad 80 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Wojciech Dzieszkiewicz dyplom licencjata zdobył na Wydziale Turystyki i Geografii w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy w 2008 roku. W 2011 roku otrzymał dyplom licencjata na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Obecnie student I roku MU na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych UWM w Olsztynie oraz III roku MU na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową i fotografią. Koordynator, autor projektu i wykonawca obrazu akcji wspólnego malowania „Malujemy Olecko”.

Wstęp bezpłatny
galeria

<< 1 2 3 >>