Aktualności MPBP

>> Lato z biblioteką
Czy deszcz, czy słońce – w wakacje nie musisz się nudzić!
Lato z biblioteką
Wtorek - piątek od godz. 10.00 do 18.00
Sobota od godz. 8.00 do 14.00
w naszej bibliotece czekają na Was:
• Nowe, ciekawe książki.
• Interesujące gry planszowe i logiczne
• Świat bajkowych kolorowanek,
• Puzzle,
• Komputery, tablety i Internet
• Konkurs plastyczny pt.: „Moje wakacje”
W każdą środę o godz. 11.00 pod hasłem:
DZIECI CZYTAJĄ DZIECIOM
wybieramy
Mistrza Głośnego Czytania
***
Do podróżowania z książką oferujemy sympatyczny kącik w zaciszu działu dziecięco-młodzieżowego, w którym wygodne pomidorowe pufy zachęcają do wyciszenia i spędzenia miłych chwil w bibliotece.
W naszej ofercie znaleźć można także czasopisma: Kubuś Puchatek, Świerszczyk, Cogito, Victor Junior.
Dysponujemy wszelkimi artykułami plastycznymi (mazaki, kredki, pastele, farbki , plastelina, wycinanki, bibuła) dzięki którym każde dziecko będzie mogło zamienić się na kilka chwil w artystę i stworzyć swoje małe dzieło i uczestniczyć w konkursie „Moje wakacje” (regulamin konkursu na stronie internetowej biblioteki www.przystanek.pl/biblioteka)
Możecie spędzić czas nie tylko samotnie z książką w ręku, ale także odwiedzić nas w grupie i sięgnąć po ciekawe gry. Posiadamy między innymi: Kalambury, Bystre Oczko, Warcaby, Rummikub i Scrabble, a dla dzieci lubiących zabawę i śmiech polecamy Wygibajtusa.
Jeżeli lubisz kolorować – polecamy wiele pięknych kolorowanek, które zawsze znajdziecie na stolikach o każdej porze w godzinach pracy biblioteki.
W każdą środę o godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na mistrza głośnego czytania. Co tydzień wybieramy nowego mistrza. Atrakcyjne nagrody książkowe.
Serdecznie zapraszamy!!!
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO MOJE WAKACJE

>> 71-lecie powstania biblioteki
17 maja 2017r. odbyła się uroczystość z okazji 71 rocznicy powstania naszej biblioteki. Wzięły w niej udział bibliotekarki pracujące w bibliotekach publicznych i szkolnych naszego powiatu. Gościliśmy między innymi panie z bibliotek publicznych w: Kowalach Oleckich, Sokółkach, Stożnem, Wieliczkach oraz szkolnych z: SP nr 3, SP nr 1, Zespołu Szkół w Siejniku, Gimnazjum nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Olecku, ZST w Olecku, ZSLiZ w Olecku oraz OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku. Tematem przewodnim spotkania była owocna, wieloletnia współpraca naszej biblioteki z Biblioteką Pedagogiczną. Obecni dyrektorzy placówek, pani Elżbieta Domasik (Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku) oraz Radosław Skrodzki (Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate") uroczyście wprowadzili wszystkich uczestników w tematykę spotkania. Wspomnienia z minionych lat, dylematy dotyczące poziomu czytelnictwa oraz burzliwe dyskusje o plusach i minusach zawodu bibliotekarza wypełniły salę na kilka godzin.
galeria

>> Palmy wielkanocne
6 kwietnia - Palmy Wielkanocne
godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zapraszają wszystkich chętnych na warsztaty pt. "Palmy Wielkanocne"
Warsztaty poprowadzi Pani Jadwiga Wasilewska.
Na warsztatach będziemy mogli własnoręcznie przygotować Wielkanocną Palmę.
Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

>> Pisankowe szaleństwo
29 marca 2017 r. (środa) – Pisankowe szaleństwo
godz. 16:00, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku oraz Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Oleckiej zapraszają wszystkich chętnych na "Pisankowe szaleństwo".
Warsztaty poprowadzi Pani Regina Biziewska.
Na warsztatach będzie prezentowana ciekawa metoda zdobienia pisanek - wydmuszki będziemy ozdabiać słomą.
Na uczestników czekamy w czytelni Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku, ul. Kopernika 6.

>> 28 lutego - spotkanie autorskie z Weroniką Koloszewską
godz. 16:30, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, ul. Kopernika 6
Zapraszamy na spotkanie z poezją Weroniki Koloszewskiej.
Podczas spotkania - promocja książki „Życie w wierszu trwa”.
Notka o autorce
Weronika Koloszewska - Podlasianka z pochodzenia, od wielu lat mieszka na Mazurach, a od 15 w Olecku. Dzieciństwo i młodość spędziła w powiecie gołdapskim, ale z Mazurami związana na całe życie. Z zawodu dziewiarka, zajmuje się rękodzielnictwem, twórca ludowy, projektantka.
Właściwie od dzieciństwa swoją wrażliwość na świat wyraża w poezji, wiersze o miłości, religijne, patriotyczne, dedykacje sercem pisane oraz wiersze egzystencjonalne to najczęściej poruszane tematy w jej twórczości. Oddzielną część stanowią bajeczki pisane dzieciom, zabawne i pouczające. W jej wierszykach można odnaleźć elementy melancholii, humoru, satyry...