Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2019 - Kalendarz wydarzeń - czerwiec

21 czerwca - Noc Świętojańska

./upload/noc_2019.jpg

Noc Świętojańska

Plaża Miejska "Skocznia"

21.06.2019

START godz 17:00
-warsztaty plecenia wianków prowadzone
przez Panią Jadwigę Wasilewską wraz z
zespołem SEDRANIANKI

godz 22:00
- Niezwykła inscenizacja Nocy Świętojańskiej
przy ognisku z muzyką na żywo.

Organizatorzy: Urząd Miasta, Rok "MG", Olecki Klub Wodny
galeria

19 czerwca – Balonowa Ustawka

./upload/balonowa_ustawka_2019.jpg godz. 17:00

Rozpoczęcie WAKACJI 2019 !

plac za kinem

Wolontariat Kultury WspaK ogłasza kolejną „Balonową Ustawkę”.
Spotykamy się 19 czerwca o godz. 17:00 na Placu Wolności.
Będzie ponad 3000 balonów!
galeria

19 czerwca - Kino letnie - NOC HORRORÓW

./upload/kino_letnie_2019.jpg

godz. 20:30

19 czerwca 2019 - AMFITEATR OLECKO

INKARNACJA-godz. 20:30 (1 godz. 52 min)

DŻUNGLA-godz. 22:30 (1 godz. 55 min)

Wstęp wolny

16-17 czerwca - spektakl "WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA"

./upload/proste_historie_2019.jpg Premiera spektaklu "WIOSNA LATO JESIEŃ ZIMA"

16 czerwca (niedziela) - godz. 18.00

17 czerwca (poniedziałek) - godz. 18:00

Teatr AGT Olecko

Serdecznie zapraszamy!
galeria

15 czerwca - WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII - Adam Woroniecki

godz. 17:00

Galeria Hol

Wystawa dostępna do końca sierpnia ./upload/Adam_Woroniecki.jpg

“….Większość ludzi próbuje zawrzeć w fotografii zbyt wiele elementów. Jeżeli robisz zdjęcie dziecka bawiącego się na łące, fotografuj dziecko, a nie drzewa, dom i wszystko, co jest w zasięgu wzroku. Fotografia jest w rzeczywistości pewną deklaracją i im bardziej jest przejrzysta, tym jest lepsza. Eliot Elisofon :…

W fotografii czarno-białej działamy nie kolorem, lecz plamą szarości, jasnością. Dlatego jeszcze większe niż zazwyczaj znaczenie zyskuje tonalność, kontrast, faktura, linia. Fotografia czarno-biała wymusza większą kreatywność, ponieważ oznacza większe oderwanie od rzeczywistości niż kolor. Tworzymy obrazy mniej przedstawiające, bardziej abstrakcyjne – ze względu na brak koloru właśnie. Widz automatycznie zakłada, że ogląda płaski przedmiot (fotografię), a nie wierne oddanie uwiecznionej na zdjęciu sytuacji/sceny.

Podstawą obróbki fotografii czarno-białych jest oczywiście standardowe doświetlanie lub wyciemnianie wybranych fragmentów kadru – albo w celu dostosowania obrazu na zdjęciu do tego, jak widzi scenę ludzkie oko (np. automatycznie wyrównując różnice jasności), albo w celach artystycznych, a najczęściej z obu powodów naraz. W zależności od programu, w którym pracujemy, możemy dokonać tych korekt na różne sposoby – w Photoshopie zadziałamy na warstwach i z maskami, w Lightroomie skorzystamy z masek lub innych narzędzi retuszerskich (szczerze polecam ten program, ponieważ jest on bardzo „fotograficzny” zarówno jeśli chodzi o zestaw narzędzi, jak i sposób pracy). Na początek zabawy z czernią i bielą polecam wypróbowanie presetów oferowanych przez daną aplikację. Oczywiście nie chodzi o całkowite zdanie się na gust i pomysły twórców oprogramowania, lecz o wybadanie, jak drastycznie mogą się różnić zdjęcia w zależności od strategii wybranej w postedycji.

Dlatego doceniam własności fotografii analogowej jej pewnych cech charakteryzujących obraz scenę jak ziarno kontrast światło rozpiętość tonalna to wpływa na zdjęcie niż tradycyjne usunięcie nasycenia koloru I osiągnięcie fotografii czarno białej :)

<< 1 2 3 4 >>