Archiwum 2010 - kalendarz wydarzeń 2010 - luty 2010
10 lutego - edukacja taneczna
godz. 10.00, sala baletowa
W ramach edukacji tanecznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaprezentujemy historię tańca hip-hop old school. Nauka podstawowych kroków tanecznych i choreografii tego stylu tańca.
16 lutego - koncerty muzyki klasycznej
„Opowieści na wielu strunach” – dla dzieci (godz. 12.00-12.45)
„Muzyka na gitarę i smyczki” – dla młodzieży gimnazjalnej (godz. 13.00-13.45)
Gitara to instrument bliski młodym słuchaczom. Jego historia liczy sobie kilkaset lat, podobnie jak historia instrumentów smyczkowych. Vivaldi czy Boccherini łączyli gitarę z innymi instrumentami i tak powstawały utwory kameralne i pierwsze koncerty gitarowe. Gitara zestawiona ze skrzypcami, altówką i wiolonczelą potrafi wspaniale wzbogacić brzmienie instrumentów smyczkowych i nadaje zespołowi instrumentalnemu subtelny i niepowtarzalny charakter. Równie barwne i ciekawe będą też muzyczne opowieści wygrane na tak wielu strunach, a przygotowane dla najmłodszych słuchaczy.
18 lutego - edukacja filmowa dla uczniów szkół gimnazjalnych
godz. 11.00, sala kina „Mazur”
Zajęcia 2. Gatunki filmowe – historia i współczesność.
Film: „Harry Potter i Książę Półkrwi”, reż. D. Yates, USA/Wielka Brytania 2009 (155 min.)
"Harry Potter i Książę Półkrwi"
Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na swego przeciwnika, a narzędziem w jego ręku staje się jeden z uczniów. Czy jego plan się powiedzie? Na czym polega sekret nadprzyrodzonej mocy Czarnego Pana? Kto będzie nowym nauczycielem obrony przed czarną magią? Jaki jest cel tajemniczych i niebezpiecznych wypraw Dumbledore'a? Kto będzie wybranką serca Harry'ego? I wreszcie, kto jest tytułowym Księciem Półkrwi i jaką misję ma do spełnienia?
22 lutego - spektakl teatralny "Igraszki z diabłem"
godz. 10.00 i 12.00, sala kina „Mazur”
Olsztyński Teatr Lalek
Reżyseria: Petr Nosalek
"Igraszki z diabłem" Jana Drdy
To dowcipny moralitet, oparty na motywach ludowych baśni, gdzie w naturalny sposób mieszają się elementy sacrum i profanum, diabły i anioły, niewinność i pokusa, grzech i nawrócenie, gdzie świat realny miesza się ze światem pozaziemskim, światem anielskim i diabelskim, gdzie wszystko staje się możliwe. Postaci diabelskie nie są odrażające, wręcz przeciwnie, wzbudzają sympatię. A obłuda i bigoteria spotykają się z ogólnym potępieniem. Bo nie oburzenie i odrzucenie stają się najlepszym lekarstwem na zło tego świata. Jest nim spryt i zdrowy rozsądek. Spektakl został nagrodzony na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalkowych w Opolu i na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu.
24 lutego - koncert "Broń się, nie trać wiary"
godz. 9.30-14.30, sala kina "Mazur"
Koncert "Broń się, nie trać wiary" o charakterze profilaktyki uzależnień wykonają Piotr Lubertowicz i Tomasz Dzień.
ZADANIA l CELE PROGRAMU PROFILAKTYKI
Odbiorcami programu będą uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ich nauczyciele.
CELE PROGRAMU
- profilaktyka w dziedzinie uzależnień
- ukształtowanie zdrowego stylu życia, właściwego stosunku do otaczającego nas świata, określenie systemu wartości w kształtowaniu osobowości uczestników programu.
ZADANIA PROGRAMU
- rozwój zainteresowań w różnych formach działalności
- nauka kreowania właściwych stosunków międzyludzkich oraz właściwych postaw życiowych, dobrych decyzji i wyborów moralnych, asertywnego mówienia „nie” oraz pomoc w budowaniu wiary we własne siły i wartość uczestników programu.
Program kończy EWALUACJA - sondaż na temat sensowności spotkania.
Po spotkaniu zostaje również możliwość dalszego kontaktu poprzez
Internet, w formie listów e-mail.
galeria