Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2010 - kalendarz wydarzeń 2010 - luty 2010

24 lutego - edukacja taneczna

godz. 10.00, sala baletowa

W ramach edukacji tanecznej będziemy powtarzać schematy z poprzednich zajęć oraz kontynuować naukę układu choreograficznego hip-hop old school.

26 lutego - koncert Stanisława Sojki

godz. 20.00, sala kina "Mazur"

Uwaga! Bilety wysprzedane!
O artyście...

galeria

26-28 lutego - warsztaty WenDo

Jeśli masz 14-21 lat, zapraszamy Cię na spotkanie z Magdaleną Środą inaugurujące Projekt.
W miłej atmosferze w Regionalnym Ośrodku Kultury, przy smakowitym poczęstunku, będziesz miała niecodzienną okazję spotkania się z jedną z najważniejszych Polek zajmujących się sprawami kobiet. To spotkanie to okazja do poszerzenia wiedzy o prawach kobiet i ich życiu w innych krajach, a także o trudach i radościach bycia ministrem ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w Polsce. Na spotkanie zabierz mamę, ciocię i koleżankę.

Warsztaty WenDo
WenDo wymyślono około 30 lat temu w Kanadzie. WenDo znaczy „Droga Kobiet". Jest ono popularne w Europie Zachodniej - Francja, Niemcy. Do Polski WenDo przybyło dopiero kilka lat temu za sprawą organizacji kobiecych. WenDo to zajęcia prowadzone przez kobiety dla kobiet od 7 roku życia do "bez ograniczeń". Wzmacniają pewność siebie i poczucie własnej wartości, uczą zachowań asertywnych, pomagają przełamać stereotypy związane z rolami kobiet i mężczyzn. Jest to m.in. metoda przeciwdziałania przemocy, uczy jak nie dopuścić do agresji własnej i cudzej. Warsztaty przeprowadzi Joanna Piotrowska, trenerka WenDo, szefowa Fundacji Feminoteka, członkini Porozumienia Kobiet 8. Marca; w każdą niedzielę o północy w radiu TOK FM prowadziła audycję "Lepiej późno niż wcale".

„Warsztat tożsamości"- archiwalno-teatralno-muzyczny
Będziecie zbierały historie mam i babć, dawne opowieści o ich losach i przygodach. Z zebranego materiału razem zbudujemy spektakl teatralny. Będziesz mogła robić to, w czym czujesz się najlepiej: być aktorką, muzyczką, plastyczką, tancerką. Premiera spektaklu odbędzie się w ramach Przystanku Olecko w lipcu 2010 roku. Wydrukujemy zaproszenia dla mam i babć oraz rozwiesimy plakaty zapraszające wszystkich mieszkańców gminy na przedstawienie. Każda z was otrzyma oryginalną koszulkę, a na koniec projektu - dyplom.


Wszystkie zajęcia będą się odbywały w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate" w Olecku.

Spotkania indywidualne, które pomogą Ci określić predyspozycje edukacyjne i zawodowe.
W trakcie trwania Projektu każda z was będzie miała do dyspozycji 4 godziny na indywidualne konsultacje z psychologiem. Będziesz mogła pogadać i więcej dowiedzieć sięna temat swoich predyspozycji. Może to Ci pomóc w wyborze dalszej szkoły bądź zawodu.

Telefony kontaktowe - zgłoszenia i dodatkowe informacje
Aga 609606691 Maciek 502232099

<< 1 2 3 4