Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2011 - Kalendarz wydarzeń 2011 - czerwiec 2011

21 czerwca - spektakl teatralny "Jędrek Jeżyk"

godz. 11.00, sala kina "Mazur"

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku zaprezentują spektakl „Jędrek Jeżyk” dla własnej, szkolnej publiczności. Zawarte w przedstawieniu teatralnym treści profilaktyczno - wychowawcze pokazują, jak bardzo każdy z nas potrzebuje szacunku, miłości i zrozumienia. Reżyserem jest opiekunka szkolnego koła teatralnego Halina Jaroc. Aktorzy: Jan Jeleniewicz, Wiktoria Płazińska, Aleksandra Dźwilewska, Anna Jachimczuk, Magdalena Jachimczuk, Gabriela Ryszkiewicz, Malwina Taraszkiewicz, Agata Ćwirko, Izabela Szukieć, Wiktoria Laszkowska, Diana Warsewicz, Joanna Cybulska i Maria.

Uczniowie klas IV – VI będą mieli okazję przed rozpoczęciem wakacji poczuć też gorące, taneczne rytmy country oraz przenieść się w świat fantazji. Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Łazarskiej zatańczą: Wiktoria Płazińska, Gabriela Kamińska, Gabriela Warakomska, Natalia Gojlik, Magdalena Młynarczyk, Maciej Kamiński, Bartosz Zimnicki, Dawid Jackiewicz, Jakub Białanowski.

22 czerwca - koncert z gitarą klasyczną

godz. 14.00 - sala kina "Mazur"

Zapraszamy na koncert w wykonaniu Waldemara Milewskiego, który uczy w naszym ośrodku gry na gitarze klasycznej dzieci i młodzież.
Wstęp wolny.

25 czerwca - You Know w Świętajnie

W dniu 25 czerwca taneczna grupa You Know z naszego ośrodka prezentowała swoje umiejętności w Świętajnie.

29 czerwca - spektakl "W naszym teatrze"

godz. 17.00, sala Teatrau AGT

Teatr Śmiesznych Treści „ZGRYZ” oraz chór „Złota Jesień” Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach zapraszają na spektakl „W NASZYM TEATRZE” na podstawie „Pan Fajnacki" Wojciecha Szelachowskiego.

Spektakl przedstawia ciekawą historię. Oto ona: zespół teatru miejskiego elektryzuje wiadomość o likwidacji teatru. Dyrektorka chce zwolnić wszystkich, bo uważa ich za "za starych" a na ich miejsce przyjąć jednego, podobno niezwykłego sohowmena, swego dobrego znajomego, którego wystepy ciesza się na całym swiecie powodzeniem. Cały zespół teatralny; aktorzy, pracownicy techniczni i biurowi, starają sie pokazać z jak najlepszej strony, żeby tylko zatrzymać pracę. Ich starania wywołuja mnóstwo nieporozumień i zabawnych sytuacji. Czas spektaklu mija... i nie wiemy czym showmen, pan Fajnacki, jest lepszy od reszty zespołu.

Obsada:
Sekretarka - Krystyna Cylwa; Pani Dyrektor - Helena Aneszko; Fajnacki - Bogdan Byczkowski; Asystentka Fajnackiego - Janina Januszko; Inspektor, Baletnica - Anna Krysztofiak; Pielęgniarka, Królewna - Zenobia Wiszniewska; Baba Jaga, Baba z jajami, Sprzątaczka - Joanna Lupinowicz; Techniczny 1, Złodziej - Jan Olszewski; Techniczny II, Kajdanko - Franciszek Żukowski; Mikołaj, Spluwka - Marek Kozłowski; Baletnice - Ludmiła Karłowicz, Anna Krzysztofiak, Krystyna Cylwa, Zenobia Wiszniewska; Obsługa spektaklu - Jakub Nowiczenko; Reżyseria - Joanna Łupinowicz

Wstęp wolny!

30 czerwca - spotkanie "Z książką i historią"

godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

Olecka Izba Historyczna zaprasza miłośników literatury i historii na rozmowę o książce Ernsta Wiecherta „Dzieci Jerominów”. Rozmowa w ramach comiesięcznych spotkań „Z książką i historią” będzie miała z założenia formę swobodnej, otwartej dyskusji bez moderatora.
Ernst Wiechert urodził się w Pieresławku k. Mrągowa w 1887 roku. Po studiach filozoficznych, przyrodniczych i filologicznych podjął w Królewcu pracę nauczyciela. Brał udział w I wojnie światowej, walczył pod Verdum. W 1930 roku wyjechał do Berlina, gdzie poświęcił się już tylko pracy literackiej, a trzy lata później osiedlił się w Ambach, w Bawarii. Krótko, w czasach hitleryzmu, był więźniem obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie. W 1948 roku przeprowadził się do Szwajcarii, gdzie zmarł w 1950 roku.
W twórczości Ernst Wiechert odwołuje się do krainy swojego dzieciństwa, Mazur i duchowości jego mieszkańców mocno związanej z religią protestancką. Tradycyjna społeczność wiejska była wg niego ostoją najcenniejszych wartości. W swoich utworach krytykował cywilizację broniąc prostych zasad życia wiejskiego. „Dzieci Jerominów” to epopeja ukazująca dzieje mazurskiej rodziny od początków XX wieku aż po katastrofę II wojny światowej.
Zapraszamy.

<< 1 2 3