Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2013 - Kalendarz wydarzeń 2013 - kwiecień 2013

12 kwietnia - casting do grup tanecznych

>> 12 kwietnia - casting do grup tanecznych

Masz poczucie rytmu i trochę wolnego czasu? Czujesz, że Twoje miejsce jest wśród tancerzy? PRZYJDŹ!!!

12.04.2013r. (piątek) o godzinie 16:00 w sali baletowej ROK odbędzie się casting do dwóch grup tanecznych: 9-12 lat oraz 13-17 lat. Opłata za miesiąc zajęć wynosi 20 zł.

Na zajęciach poznasz niesamowitych ludzi, poczujesz wspaniałą atmosferę i dostaniesz zastrzyk pozytywnej energii!!! CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!!!

12 i 14 kwiecień - weekend kina rosyjskiego

>> 12 i 14 kwiecień - weekend kina rosyjskiego

Najbliższy weekend w kinie „Mazur” zapowiada się niezwykle ciekawie. Oprócz Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES, który zawita do Olecka w sobotę 13 kwietnia, przygotowaliśmy ucztę dla kinomanów zafascynowanych filmem rosyjskim.

Na przystawkę: „Słowo jak głaz” w reżyserii Alekseia Mizgiryova. Film przedstawia współczesną Moskwę - błyszczącą, europejską, ale jednocześnie brutalną. To miasto nadziei i niespełnionych oczekiwań, tu wygrywa silniejszy. Po zakończeniu służby wojskowej Anton przyjeżdża tu za ukochaną dziewczyną. Zostaje odrzucony, ale chłopak nie przywykł do ustępstw. Aby osiągnąć swój cel jest gotowy na wszystko. "Słowo jak głaz" to film o dwudziestolatkach - ludziach należących do epoki MTV, kierujących się w życiu reklamowym sloganem "Bierz od życia to, co najlepsze".

Danie główne: „Żyła sobie baba” w reżyserii Andreya Smirnova. To epicki film o historii Rosji. Spotykamy się w nim z niespotykaną bezwzględnością i bestialstwem rewolucjonistów używających sobie na "babie". Gwałt nie zna granic, nie ma granic cierpienie. Ubrany w tajemnicę film ukazuje klatka po klatce pasmo krwawych przeżyć. Zło w filmie nie ma końca, skacze bohaterom do gardła nie pozostawiając żadnych złudzeń. Lata 1909-1921 - rosyjska wioska przeżywa ciężkie chwile: wojnę światową, rewolucję, wojnę... Film na ekrany polskich kin wszedł 15 marca 2013 roku.

12 i 14 kwietnia 2013 r.: „Słowo jak głaz”, godz. 17:00, „Żyła sobie baba”, godz. 19:00
Karnet na 2 seanse: 15 zł
Bilet na 1 seans: 11 i 12 zł

13 kwietnia - Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves

>> 13 kwietnia - Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves

godz. 17:00, sala kina "Mazur"

Zbliża się kolejne święto polskiego krótkiego kina. Piąta edycja jednego z najważniejszych festiwali filmów krótkometrażowych startuje 4 kwietnia w Poznaniu. Na pokazy czeka już blisko 50 miast, a wśród nich Warszawa, Berlin, Londyn, Helsinki i ... Olecko.

W podróż przez sale kinowe Polski i Europy wyruszy dziewięć filmów wyselekcjonowanych spośród stu pięćdziesięciu nadesłanych propozycji. W tegorocznym konkursie głównym widzowie zobaczą: kolażowy Foton Alexandra Pawlika, teledysk "Katachi" duetu Katarzyna Kijek/Przemysław Adamski, rysunkowy dokument O rządach miłości Adeli Kaczmarek, plastelinową animację "Sponge Ideas" Katarzyny Nalewajki i Pauliny Szewczyk, dramat "Strażnicy" Krzysztofa Szota, fabularne "Święto Zmarłych" Aleksandry Terpińskiej, animację "Co się dzieje, gdy dzieci nie chcą jeść zupy" Pawła Prewenckiego, film literacki "Umiłowanie życia" Piotra Bosackiego i obyczajową historię "Wspomnienie poprzedniego lata" Kuby Gryżewskiego i Ivo Krankowskiego.

Tradycyjnie już, przyznane zostaną dwie nagrody. Zwycięzca, wytypowany w wyniku głosowania publiczności, otrzyma Grand Prix w wysokości 10 000PLN, a o wartej 5 000PLN Short Waves PRO zdecyduje międzynarodowe jury. Jego skład tworzą tym razem: dyrektorka ExGround FilmFest – Andrea Wink, zdobywca Złotej Kamery w Cannes– Scandar Copti, uznana skandynawska producentka - Anna G. Magnusdottir, menedżerka europejskich festiwali - Michaela Pnacekova, a także aktorka filmowa i teatralna – Beata Fido.

Program festiwalu rozrasta się jednak daleko poza oś konkursu. Jego centralne obchody będą trwały przez ponad trzy tygodnie w Poznaniu, gdzie uczestnicy doświadczą prawdziwej eksplozji filmowych eventów. Swoje gościnne projekty przedstawią: London Short Film Festival, berliński Zebra Poetry i ExGround z Wiesbaden, a od wschodu zaatakuje Filmowe Podlasie. W programie ponadto projekty Midnight Movies i Forward Motion, pokazy shortów z Francji i Islandii, wspomnienie filmów nagrodzonych w poprzednich edycjach, a także pozakonkursowa selekcja Short Waves Second Chance i prezentacja dorobku Studia Munka. A pomiędzy tym garść wydarzeń multidyscyplinarnych.

UWAGA! Pokaz przeznaczony dla widzów powyżej 15 roku życia, wstęp: 10 zł
galeria

16 kwietnia - Gratka dla nastolatka

>> 16 kwietnia - Gratka dla nastolatka

godz. 17.00, sala kina "Mazur"

Zakończyły się eliminacje do XVII edycji Konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Gratka dla nastolatka”.
Protokół z eliminacji i listę nominowanych do finału zamieszczamy w pliku pdf.
Protokół z eliminacji

Zwycięzcy eliminacji przygotowują się do finału.
Warsztaty dla kategorii klas I-IV oraz V-VI oraz I-II Gimnazjum odbędą się w dniach:
- 19.04.2013 r. w godz. 12:00-13:30
- 20.04.2013 r. w godz. 10:00-12:30

Warsztaty dla kategorii klas III Gimnazjum oraz szkoły średnie odbędą się w dniach:
- 19.04.2013 r. w godz. 13:30-15:00
- 20.04.2013 r. w godz. 12:30-15:00
Prosimy o zabranie ze sobą tekstu piosenki, podkładu muzycznego oraz napoju.

18 kwietnia - Ewangelicy w Olecku po 1945 roku  - spotkanie z ks. D.R. Banachem

>> 18 kwietnia - Ewangelicy w Olecku po 1945 roku - spotkanie z ks. D.R. Banachem

godz. 17:00, Olecka Izba Historyczna (budynek Urzędu Miejskiego w parku, I piętro)

Zapraszamy na spotkanie z ks. Dawidem R. Banachem, pastorem parafii ewangelicko-augsburskiej w Suwałkach, który opowie o losach ewangelików oleckich po 1945 roku.
Ewangelicy w Olecku po zakończeniu drugiej wojny światowej i zmianie granic polskich to nie tylko Mazurzy i dawni mieszkańcy miasta i okolic, którzy pozostali w swojej małej ojczyźnie, to także ci nieliczni, którzy tu się osiedlili po 1945 roku. Poznaniu ich dramatycznych losów sprzyja znajomość istoty wiary luterańskiej i zasad, którymi kierują się w życiu jej wyznawcy.
Jak w trudnych powojennych czasach pielęgnowali swoje obyczaje, chronili dziedzictwo wiary i tożsamości? Co się z nimi stało, skoro tak mało o nich dziś wiemy i tak mało ich w naszym najbliższym otoczeniu? A jeżeli są, to jak bardzo zmieniło się ich życie, zwyczaje, skro przyszło im żyć na tej samej ziemi, ale w innym kraju?
Na te wszystkie pytania odpowie ks. Dawid R. Banach w swoim wystąpieniu pt. Ewangelicy w Olecku po 1945 roku.
Zapraszamy na wykład i dyskusję.

<< 1 2 3 >>