Archiwum

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Archiwum 2011 - Kalendarz wydarzeń 2011 - marzec 2011

18 marca - ostatni dzień zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

godz. 15.00, sekretariat ośrodka kultury

Do piątku (18 marca) do godz. 15.00 przyjmujemy zgłoszenia do eliminacji powiatowych 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 21 marca (poniedziałek) o godz. 15.00 w sali Teatru AGT. W konkursie mogą wziąć udział dorośli i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.
Do pobrania - regulamin, karty zgłoszenia

21 marca - eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

godz. 15.00, sala kina "Mazur"

Zapraszamy do wysłuchania uczestników eliminacji powiatowych do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcy pojadą na eliminacje rejonowe, które odbędą się 8 kwietnia o godz. 10.00 w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury.
Wstęp wolny.

27 marca - koncert "O ćwierć wyżej"

godz. 15.30, sala kina "Mazur"

Spektakl muzyczny zachęca do refleksji i proponuje błyskawiczną wyprawę w świat przenikających się kultur bliższych i dalszych. W warstwie słów program jest serią pomysłów literackich zderzanych w siedmiu językach. Dominuje polszczyzna, ale słyszymy także francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, węgierski i włoski. Wybrane utwory pełnią rolę służebną w pełnym przewrotnego humoru zjawisku teatralnym: Bunting, Cioran, Corneille, Czechowicz, Gałczyński, Lorca, Proust czy Przyboś.
Oprawę muzyczną tworzą krótkie utwory - pastisze na fortepian, dyskretnie podkreślające styl i manierę znanych kompozytorów europejskich - m.in. Beethovena, Couperina, Chopina, Cosmy, Esztyny'ego, Liszta, de Falli, Poulenca, Prokofiewa i Schumana. Repertuar przeplatany jest improwizacjami wykonywanymi zarówno konwencjonalnym sposobem gry, to jest na klawiaturze, jak też na fortepianie "totalnym", bezpośrednio na strunach i metalowych wspornikach instrumentu.

Wykonawcami koncertu są:
Ryszard Ostromęcki - Polak, warszawianin, aktor, scenarzysta, reżyser
Szabolcs Esztenyi - Węgier, wybitny pianista i kompozytor, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Program trwa 60 minut.
Bilet - 25 zł
Bilety można zamawiać i kupować (od 8 marca 2011 r.) w kasie ROK "MG", tel. (87) 520 20 59

Prasa pisała:
"Intrygujący rebus"
"O ćwierć wyżej" przypomina intrygujący rebus. Krzyżówka tropów literatury i muzyki europejskiej z dowcipną improwizacją stanowi wyzwanie zarówno dla koneserów, jak i dla tych,co lubią ekscytujące ryzyko pierwszego podejścia. Nic więc dziwnego, że brawurowy wieczór kończy owacja całej sali."

31 marca - "Kino małych form" w Oleckiej Izbie Historycznej

godz. 17.00, Olecka Izba Historyczna

Olecka Izba Historyczna zaprasza na seans filmowy z cyklu „Kino małych form”.
W ramach pokazu zaprezentowane zostaną dwa filmy, zrealizowane w Studiu Munka w ramach programu „30 minut” – debiuty fabularne młodych twórców:
- „Moja nowa droga” – film Barbary Białowąs, scenariusz i reżyseria, zrealizowany w 2009 roku, nagrodzony na licznych festiwalach w Polsce: Białystok, Toruń, Gdynia – Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Rzeszów – Festiwal Filmów Optymistycznych, Koszalin – Festiwal. W Gdyni film „Moja nowa droga” otrzymał wyróżnienie w konkursie Młode Kino Polskie za "ambitny i bardzo udany portret trzech pokoleń współczesnej Polski".
Barbara Białowąs urodziła się w 1978 roku. Ukończyła kulturoznawstwo i reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

- „Wszystkie małe kłamstwa Anny” – film Krzysztofa Bizio, reżyseria i scenariusz według własnego opowiadania „012”. Jest to historia młodej kobiety przeżywającej kryzys życiowy.
Krzysztof Bizio jest dramaturgiem, prozaikiem, architektem. Debiutował w roku 2000 dramatem "Porozmawiajmy o życiu i śmierci". Na podstawie jego dramatów (m. in. "Toksyny", "Lament") zrealizowano w Polsce i za granicą kilkadziesiąt przedstawień teatralnych. Jest autorem scenariuszy telewizyjnych (m. in. spektakl teatru telewizji "Fotoplastykon"), scenariuszy słuchowisk radiowych i scenariuszy filmowych (m. in. scenariusz do filmu "0_1_0"). Jako prozaik wydał zbiór opowiadań "Zresztą latem wszystkie kwiaty są takie piękne" (2004) oraz nowelę "Sierpień" (2006). W roku 2007 ukończył kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
Pokaz zrealizowany dzięki współpracy ze Studiem Munka.

<< 1 2