Galeria

 

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę mailową bezpłatny informator kulturalny, w którym znajdziesz najświeższe informacje o wszystkich wydarzeniach kulturalnych w Twoim mieście wpisz adres e-mail

wyślij

 

Wystawy - Wystawy 2016

4 marca - wernisaż wystawy grafiki Piotra Dondajewskiego

>> 4 marca - wernisaż wystawy grafiki Piotra Dondajewskiego

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. A. Legusa, Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku „Mazury Garbate”

Piotr Dondajewski
Urodzony w 1953 r. w Zamościu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom z projektowania graficznego w 1977 roku. Grafik, malarz, pedagog. Od 2002 do 2012 r. Prezes Okręgu Olsztyńskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Twórca oprawy plastycznej oraz logo Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie. W 2005 r. otrzymał odznakę Zasłużony Działacz Kultury przyznaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat II Nagrody w „IV Olsztyńskim Biennale Plastyki - O Medal Prezydenta” w 2005 r., w 2007 r. został wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Olsztyna. Posiada Złotą Odznakę ZPAP. Mieszka i pracuje w Mrągowie.

Motto
- „Trzeba dziś już obalić mit boskiego artysty, tworzącego jedynie arcydzieła przeznaczone dla osób o wybitnej inteligencji. Należy powiedzieć, że póki sztuka nie podejmuje problemów życiowych, póty interesują się nią tylko nieliczni. Dziś, w chwili gdy nasza kultura staje się coraz bardziej masowa, artysta musi zejść ze swego piedestału i zniżyć się do projektowania szyldu dla rzeźnika (jeśli potrafi)."
- Bruno Munari

8 stycznia 2016  r. - zapraszamy na wernisaż wystawy  zatytułowanej TRANSITIONS

>> 8 stycznia 2016 r. - zapraszamy na wernisaż wystawy zatytułowanej TRANSITIONS

godz. 17:00, Galeria Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa
Swoje prace zaprezentuje Ashley Collin.

Ashley Collin (urodzony w 1988 roku w Wielkiej Brytanii) to brytyjski artysta, który w latach 2007- 2010 uczęszczał na University College Falmouth. Tworzy kolaże, rysunki oraz malarstwo. Język jego prac opiera się głównie na kompozycji abstrakcyjnej.
Artysta rozważa i wybiera pomysły jako odrębne jednostki, które znajduje w trakcie dialogu abstrakcji i geometrii, przypisując je do nowej wizualizacji. Jego strategią artystyczną jest naśladowanie techniki typowej dla sztuki modernistycznej, z jej powtórzeniami, fragmentaryczną kompozycją i symetrią. Prace Collina często zawierają czyste kształty i dwuznaczne formy. Jego studio jest miejscem, gdzie w drodze długich eksperymentów i poszukiwań teoretyczne pomysły zamieniają się w fizyczną rzeczywistość abstrakcyjną.
Równolegle do wyżej wspomnianego procesu artysta często wykorzystuje elementy więcej niż jednego pomysłu w pracach, w których ożywają wcześniejsze koncepty, łącząc je zarazem z nowymi pomysłami. W ten sposób kształtuje metamorficzne, geometryczne więzi i podziały między starym a nowym.
Collin wystawiał swoje prace w Berlinie, Warszawie, Krakowie, Londynie i nadal wystawia zarówno w kraju, jak i poza granicami. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce.

<< 1 2